Jakie badania wyjaśnią przyczynę przybierania na wadze?

Witam. Moja. Ciągu 6 miesięcy z 58kg przytyłam do 66/67kg. Mój styl życia, dieta i aktywność nie uległa zmianie, ostatnio nawet miałam bardzo dużo pracy i w tym czasie również waga wzrosła. Jakie badania mogę wykonać aby odnaleźć przyczynę przybierania na wadze? Dodam, że stosuję antykoncepcję hormonalną. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień Dobry pani,

Sugerowałabym zacząć od osobistej konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Panią na kontrolne i odpowiednie badania diagnostyczne, celem rozwiania Pani obaw
(endokrynolog, oraz badanie krwi- pełna morfologia, OB, krzywa cukrowa).

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam serdecznie,
tabletki antykoncepcyjne mogą powodować wzrost wagi. Proszę skonsultować spawę z ginekologiem prowadzącym. Ponadto warto wykonać badania cukru, tarczycy - TSH, FT3, FT4 oraz podstawową morfologię.
Dba też Pani o zdrową dietę, aktywność fizyczną odpowiednią ilość wypijanych płynów w ciągu dnia.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk