Spadek wagi po przejściu na dietę

Jestem na diecie u dietetyka 11 dzien mam 5 posilkow dziennie po ktorych jestem najedzona moj problem jest taki ze boje sie ze za szybko ta waga spada na start 82.1 teraz 74.8 wypijam 3 litry wody dziennie do tego normalnie sie zalatwiam.... czy to normalne?

Witam serdecznie,

Ponad 7kg w 11dni to zdecydowanie za szybki spadek wagi! Zastanawiam się jaka jest kaloryczność Pani diety. Być może dieta nie jest odpowiednio dobrana do Pani dziennego zapotrzebowania. Proszę koniecznie porozmawiać na ten temat z dietetykiem prowadzącym. Na początku odchudzania waga spada szybciej ponieważ schodzi woda metaboliczna ale u Pani jest to bardzo duży spadek.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam, niewykluczone, że ustalono dla Pani nieco za niską kaloryczność (dużo poniżej zapotrzebowania) lub jada Pani mniej niż zalecono. Bez omówienia tej diety ze swoim dietetykiem trudno przesądzić jaka może być przyczyna tak szybkiej redukcji masy ciała. Nie znam ani Pani zapotrzebowania energetycznego ani składu diety (nie podaje Pani tych informacji).

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl.
Serdecznie pozdrawiam