Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik cholesterolu i LDL a dostosowanie diety

Co musi się znależć w mojej diecie, jeżeli cholesterol całkowity wynosi 303,2, LDL-196,9, Hdl-49,3 a trójglicerydy--285,1. Mam lat 72
KOBIETA, 73 LAT ponad rok temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Witam, przede wszystkim należy odwrócić Panie pytanie: co należy usunąć z diety, która doprowadziła do takich wartości w lipidogramie i takich zaburzeń metabolicznych.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0

Przy tak dużym stężeniu cholesterolu konieczne może być stosowanie środków farmakologicznych gdyż jest to wysoki poziom. Dieta powinna zawierać oleje roślinne (rzepakowy, laniny, oliwę z oliwek), oleje rybie (tłuste ryby - makrelę, łososia, śledzie), błonnik (ciemne pieczywo, kasze, brązowy ryż, surowe warzywa i owoce). Nalezy ograniczyć czerwone mięso (wieprzowinę), podroby, zmniejszyć nieco spożycie jaj a jeśli waga jest za wysoka to należy doprowadzić ją do wagi w granicach normy (BMI

0

Witam.
Dietę proszę wzbogacić o omega3 zawarte w rybach, które powinny w diecie znaleźć się od 2-3 razy w tygodniu, 2 łyżki(codziennie) oliwy z oliwek lub olej rzepakowy. Wykluczyć potrawy tłuste, słone, słodkie, sosy. Dietę wzbogacić proszę o chude mięso( nie wieprzowina), warzywa i owoce. Pić od 1,5 do 2l wody dziennie.
Pozdrawiam Julita Krawczyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy