Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Naturalne sposoby na zmniejszenie poziomu cholesterolu

Witam. Mam takie pytanie czy są jakieś naturalne sposoby na zmniejszenie cholesterolu i jak długo to może trwać? Jeśki jest to dieta to jaka najlepsza?
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Oczywiście, są produkty obniżające poziom cholesterolu. Należą do nich oleje roślinne - rzepakowy, oliwa z olwiek itp. oraz oleje rybie zawarte w łososiu, makreli, śledziach i innych tłustych rybach. Do tego w diecie obniżającej poziom cholesterolu należy zadbać o odpowiednią podaż błonnika, który też obniża poziom cholesterolu we krwi. Produkty bogate w błonnik to ciemne pieczywo, brązowy ryż, grube kasze oraz surowe warzywa i owoce. Ile moze trwać obniżenie cholesterolu dietą trudno mi powiedzieć, zależy jaki jest poziom wyjściuowy cholesterolu, waga, BMI itp Jeśli poziom cholesterolu jest bardzo wysoki to mimo diety i tak należy zażywać środki farmakologiczne.

0

Witam. Poziom cholesterolu całkowitego można obniżyć spożywając produkty takie jak m.in. oleje roślinne (rzepakowy, oliwa z oliwek), ryby morskie, produkty bogate w błonnik (ciemne pieczywo, brązowy ryż, grube kasze, warzywa, owoce). Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Obniżenie cholesterolu jest możliwe dzięki zastosowaniu następujących produktów: czosnek, ryby morskie, rośliny strączkowe, produkty zbożowe bogate w błonnik, zielone warzywa, awokado, orzechy, soja i inne. Tak naprawdę należy zbilansować dietę pod względem wszystkich składników odżywczych, bo np.jedzenie samych ryb niewiele pomoże w obniżeniu cholesterolu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy