Naturalne sposoby na zmniejszenie poziomu cholesterolu

Witam. Mam takie pytanie czy są jakieś naturalne sposoby na zmniejszenie cholesterolu i jak długo to może trwać? Jeśki jest to dieta to jaka najlepsza?

Oczywiście, są produkty obniżające poziom cholesterolu. Należą do nich oleje roślinne - rzepakowy, oliwa z olwiek itp. oraz oleje rybie zawarte w łososiu, makreli, śledziach i innych tłustych rybach. Do tego w diecie obniżającej poziom cholesterolu należy zadbać o odpowiednią podaż błonnika, który też obniża poziom cholesterolu we krwi. Produkty bogate w błonnik to ciemne pieczywo, brązowy ryż, grube kasze oraz surowe warzywa i owoce. Ile moze trwać obniżenie cholesterolu dietą trudno mi powiedzieć, zależy jaki jest poziom wyjściuowy cholesterolu, waga, BMI itp Jeśli poziom cholesterolu jest bardzo wysoki to mimo diety i tak należy zażywać środki farmakologiczne.

Witam. Poziom cholesterolu całkowitego można obniżyć spożywając produkty takie jak m.in. oleje roślinne (rzepakowy, oliwa z oliwek), ryby morskie, produkty bogate w błonnik (ciemne pieczywo, brązowy ryż, grube kasze, warzywa, owoce). Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Obniżenie cholesterolu jest możliwe dzięki zastosowaniu następujących produktów: czosnek, ryby morskie, rośliny strączkowe, produkty zbożowe bogate w błonnik, zielone warzywa, awokado, orzechy, soja i inne. Tak naprawdę należy zbilansować dietę pod względem wszystkich składników odżywczych, bo np.jedzenie samych ryb niewiele pomoże w obniżeniu cholesterolu.