Jak najszybciej obniżyć cholesterol?

Witam. Robiłem sobie ostatnio badania krwi nie zmieściłem się w normie w Inne (EO,Bazo, Mono)% mam 16 norma 14 oraz w cholesterolu (6,02 mmol/l) chciałbym zapytać czy jestem w stanie obniżyć cholesterol w 4-5 dni przed kolejnym badaniem oraz jak to szybko zrobić? Pozdrawiam

Witam. Poziom cholesterolu całkowitego można obniżyć spożywając produkty takie jak m.in. oleje roślinne (rzepakowy, oliwa z oliwek), ryby morskie, produkty bogate w błonnik (ciemne pieczywo, brązowy ryż, grube kasze, warzywa, owoce). Jednak do wszystkiego potrzeba czasu. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska