Ile można schudnąć stosując dietę 1200 kalorii?

Witam. Mam ok 10-15kg nadwagi. Przeszłam na dietę 1000kcal tydzień temu, niedługo zamierzam też zacząć biegać (ok.30-40 minut, 3-4 razy w tygodniu) i zwiększyć liczbę kcal do 1200. Czy to dobry sposób na schudnięcie? Ile mogę schudnąć w miesiąc stosując dietę 1200kcal i biegając? Pozdrawiam, O.

Witam! Wszystko zależy od Pani całkowitego zapotrzebowania energetycznego. W celu jego wyliczenia potrzeba informacji o wieku, wzroście, aktualnej masie ciała oraz aktywności fizycznej i stanie zdrowotnym. Najlepiej stosować diety nie mniejsze niż 1200 kcal/ dzień. Po więcej porad dietetycznych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Dysponuję zbyt małą ilością informacji, aby stwierdzić ile może Pani schudnąć. Jest to proces bardzo indywidualny i zależy od wielu czynników a między innymi od Pani przemiany materii, ilości wody metabolicznej zgromadzonej w organizmie, masy mięśniowej i tk.tłuszczowej. Takie pomiary mozna wykonać w gabinecie dietetyka za pomocą specjalnej wagi. Bezpieczne odchudzanie to około 1kg tygodniowo.

Chciałabym zwrócić jednak uwagę, iz Pani dieta jest GŁODÓWKĄ! Jest Pani osoba młodą i do tego zamierza Pani biegać wiec przemiana materii jest szybka. Przyjmujac jedyne 1000 lub 1200kcal głodzi Pani swój organizm i zamiast chudnąc po pewnym czasie może Pani zacząć tyć. Wygłodzony organizm zacznie robić sobie zapasy, rezerwy na ciężkie dni (dni głodówki) i zacznie odkładać tkankę tłuszczową. Efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Poza tym diety niskokaloryczne zwalniaja przemianę materii i często kończą się efektem jojo.

Powinna Pani zadbać o wyżej kaloryczną dietę dostosowaną do Pani potrzeb i zapotrzebowania. Jeszcze raz przestrzegam przed tak niskokalorycznymi dietami!!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachecam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, tempo chudnięcia zależy od kilku czynników, brakuje danych, które pozwoliły to ocenić. Wartość energetyczna, którą Pani podaje jest bardzo niska,z czego ona wynika? kto Pani wyliczył takie zapotrzebowanie energetyczne?

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam