Czy tak szybkie zrzucenie wagi na diecie 1200 kcal jest normalne?

Witam mąż waży 128 kg przy wzroscie 185 cm. Maz ma prace siedzaca sportu nie uprawia. W klinice chorob metabolicznych maz dostal diete 1200 kcal przez 2,5 miesiaca maz juz po 4 dniach diety zrzucil 2 kg czy to normalne?

Witam serdecznie,

osoby z wysoką masą ciała mogą zrzucić 2kg na wadze w krótkim czasie, ale nie oznacza to tak szybkiego spadku tkanki tłuszczowej a raczej pozbywanie się przez organizm nadmaru zatrzymanej wody. Organizm zaczyna się oczyszczać, pacjent traci wodę, czuje się mniej spuchnięty ale na spalenie tkanki tłuszczowej potrzeba więcej czasu.
Nie mniej jednak mąż przy wadze 128kg w życu nie powinien spożywać 1200kcal!!!! To nie jest dieta a głodówka. Zdecydowanie odradzam stosowania tak niskokalorycznych posiłków. Mąż oczywiście schudnie ale bardzo prawdopodobne że wystąpi efekt jojo. Ja w swojej pracy jeszcze nigdy nie dałam mężczyźnie diety 1200kcal. Proszę zmienić dietetyka.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać dzienne zapotrzebowanie energetyczne.
Jeżeli byłby problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk