Zrzucanie wagi przy diecie 1200 kcal

Witam. Zaczelam nie dawno sie odchudzac. Dieta 1200kcal i chcialam zaczac cwiczyc. Juz w miesiac udalo mi sie schudnac 2kg. Najbardziej zalezy mi na zrzucenie z brzucha i nog. Mam rowerek stacjonarny - i tu moje pytanie. Nie lubie interwalow. Ale chcialabym wiedziec, czy najbardziej efektywne bedzie dla mnie cwiczyc na najmniejszym obciazeniu czy takim lekkim obciazeniu ? Jaki czas najlepiej ?

Aleksander Ropielewski

Im dłużej tym lepiej, ważne, żeby obciążenie było umiarkowanie duże - ok. 65-75% tętna maksymalnego (najoptymalniej powyżej 1h kiedy to organizm aktywuje efektywniej szlaki metaboliczne wykorzystujące kwasy tłuszczowe jako źródło energii), wtedy najefektywniej spalane są tłuszcze.