Przybieranie na wadze zamiast odchudzania mimo stosowania diety i uczęszczania na aerobic

Mam 18 lat. Rok temu postanowiłam schudnac , udało mi się zrzucić 18 kg.Z 85 kg zeszłam na 67 Stosowałam dietę 1200 kcal. Wychodząc z tej diety udało mi się dobić do 1550 kcal. Jednak jakiś czas temu znowu przytyłam waga pokazuje 68,5 kg , ja czuje , że przybyło mi duzo tłuszczu. Postanowiłam chodzić 3 razy w tyg na aerobic , stosujac nadal 1550 kcal. Jenak zamiast chudnąc- tyję . Jak temu zaradzić , pozbyc się taknki tluszczowej ? Powiem , że już jestem zmęczona ciągłym odchudzaniem.

Witam serdecznie,

Obawiam się, że dieta 1200kcal była zbyt niskokaloryczna i wyniszczyła Pani organizm. Mając 18 lat nawet przy redukcji wagi powinna Pani spożywać nieco więcej kcal, gdyż tempo metabolizmu jest szybkie.

Powody Pani przybierania na wadze mogą być dwa:
1. Dopiero w tym momencie jest efekt jo-jo
2. Chodzi Pani 3razy w tyg na aerobic i buduje Pani mięśnie, które sa cięższe niż tkanka tłuszczowa wiec wazy Pani więcej.
Dodatkowo w czasie aktywności fizycznej nasz organizm może gromadzić więcej wody metabolicznej, dlatego bardzo ważne jest nawodnienie organizmu. W tym celu dziennie powinna Pani wypijać około 1,5-2l czystej wody mineralnej.

Drugi punkt wydaje się bardziej prawdopodobny, ale pisze Pani iż czuje przybieranie z tkanki tłuszczowej i to mnie zastanawia. Pani odczucia mogą być zmylne, ponieważ jak zbieramy wodę w organizmie to puchniemy a może nam się wydawać ze to tłuszcz.

Najlepiej byłoby sprawdzić Pani skład ciała za pomocą analizatora. W ten sposób dowiedziałaby się Pani ile jest tkanki tłuszczowej a ile wody w Pani organizmie.
W tym celu zachęcam do odwiedzenia gabinetu dietetyka.

Serdecznie zapraszam na bezpłatną konsultację, w czasie której wykonamy odpowiednie pomiary
tel.506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Za mało danych. Mogłabym Pani pomóc po wywiadzie żywieniowym... Proszę udać się do dietetyka choć na 1 wizytę.

witam, bez dokładnego wywiadu żywieniowego trudno pomóc w pełni skutecznie, ale można przypuszczać, że zbyt długo stosowana była dieta restrykcyjna, która nieco spowolniła metabolizm. Stąd teraz taki efekt. Warto zawsze na początku odchudzania wykonać analizę składu ciała, by monitorować ubytek tkanki tłuszczowej, samo chudnięcie wskazywane na wadze o niczym nie świadczy, trudno wnioskować ile ubywa wody, tłuszczu, przy źle ułożonych dietach, nawet dochodzi do ubytku masy mięśniowej :(
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl