Ujędrnienie skóry i redukcja tkanki tłuszczowej po ciąży

Dzien dobry! Mam 22 lata, waze ok 73 kg i mam 169cm wzrostu. Jestem mama 8 miesiecznego bobaska.Po porodzie zostalo mi troche wagi ktora chcialabym zrzucic oraz ujedrnic pewne wazne dla mnie czesci ciala.Mianowicie chodzi o brzuch ktory ma sporo tluszczyku chcialabym rowniez zrzucic tz boczki ujedrnic posladki oraz uda ktore maja rowniez nadmierna ilosc tluszczu. Czy sa jakies cwiczenia na biust aby byl jedrny? Chodzi mi o takie 20 - 30 minutowe sesje cwiczen. Serdecznie pozdrawiam Sylwia

Witam Panią,
moje kompetencje opiewają dietetykę, więc w sprawie ćwiczeń powinna Pani zwrócić się do trenera układającego sesje ćwiczeń.
Beyer-Wygońska

Witam. Jeśli zależy Pani na efektywnym krótkim treningu, to może Pani spróbować trening tzw. TABATA. Jest to trening który: rozwija wydolność zarówno aerobową (tlenową) jak i anaerobową (beztlenową), znacząco podkręca metabolizm i stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej na czym Pani zależy. Podstawą treningu Tabata są ćwiczenia cardio. Najlepiej wybrać takie, które sprawią Pani najwięcej przyjemności, ale przede wszystkim będą angażować jak najwięcej mięśni (odpadają ćwiczenia izolowane, czyli takie które angażują tylko jedną partię mięśni) i będą angażować mięśnie w sposób jak najbardziej równomierny. Mogą to być skoki na skakance, bieganie, szybkie pompki, przysiady z podskokiem, burpees, pajacyki, superman.
Szybki opis:
1. Wybieramy odpowiednie ćwiczenia
2. W 20 sekund wykonujemy max ilość powtórzeń danego ćwiczenia
3. Odpoczynek 10 sek
4. Całość powtarzamy 8 razy.

Więcej informacji na temat tego treningu: http://nvit.pl/blog/12-zero-wymowek
Pozdrawiam, Łasek Natalia

Witam, nie wiem jaki jest wyjściowy poziom Pani sprawności fizycznej i czy są jakieś ograniczenia zdrowotne. Trening typu TABATA lub HIIT (rodzaj treningu interwałowego, który ma chyba najlepsze efekty jeżeli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej) wymagają odpowiedniego poziomu sprawności. Najlepszym rozwiązaniem przed rozpoczęciem treningów jest spotkanie się ze specjalistą trenerem lub fizjoterapeutą, który na podstawie wywiadu i badania funkcjonalnego dobierze najlepsze i najbardziej efektywne ćwiczenia. Powodzenia - Tomasz Chomiuk - fizjoterapeuta Warszawa

Witam,

Zalecałabym regularna aktywność fizyczną 3-4 razy w tygodniu gdzie po około 10 minutowej rozgrzewce przejdzie Pani do ćwiczeń ciężarem własnego ciała np. brzuszki, wymachy, wykroki, itp. trwające około 30-40 minut. Takie ćwiczenia powinny wysmuklić sylwetkę a także wzmocnić partie mięśni. Jeżeli natomiast mysli Pani o redukcji tkanki tłuszczowej proponuję dodać po ww. ćwiczeniach trening tlenowy czyli rowerek, orbitrek, itp. trwający około 30 minut. Ponadto w trakcie kąpieli może Pani stosowac różnego rodzaju peelingi na brzuch i delikatne obszczypywanie dla ujędrnienia skóry (2-3 razy w tygodniu).

Witam serdecznie,

Przede wszystkim należy wprowadzić zdrową i zbilansowaną dietę, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywność fizyczną która daje 30%.
Musi Pani zadbać o regularność posiłków. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.
Powinna Pani wprowadzić ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha, na boczki i brzuch, które pomogą w wyrzeźbieniu brzucha a także ćwiczenia na wewnętrzne i zewnętrzne części ud i pośladki (np treningi z Mel B http://www.youtube.com/watch?v=_xrXEV6U8Sc, http://www.youtube.com/watch?v=rsOwRoaRh4I) oraz ćwiczenia aerobowe, interwały, dzięki którym spali się nadmiar tkanki tłuszczowej. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu, wyszukując odpowiednie ćwiczenia w internecie np na Youtube.

Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. Po treningu należy dostarczyć węglowodany proste, łatwo przyswajalne np banan oraz białko (ok 20-30min po treningu) a następnie zjeść węglowodany złożone i łatwo przyswajalne białko czyli np chuda ryba czy kurczak w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk