Redukcja tkanki tłuszczowej a posiłek przed treningiem

chciałabym zrzucić zbędny tłuszcz. Co mogłabym zjeść przed porannym treningiem i po treningu w sytuacji, gdy nie mam czasu na czekanie np,. 1h lub 2 po śniadaniu, gdyż muszę iść do pracy.plan byłby taki: wstać ok 6 , poćwiczyć godzinę , zjeść śniadanie i zbierać się do pracy Czy można ćwiczyć na czczo albo po jakimś małym posiłku (np,. banan, garść żurawiny)? trening naprzemiennie: - interwały ok 40 minut Ewy CHodakowskiej : Killer i Turbo Spalanie - trening z obciążeniem ( ok 5kg, 40min

Witaj. Po pierwsze, jeśli mówimy o treningu porannym, takim całkiem porannym, od razu po przebudzeniu, bez śniadania, to absolutnie nie polecam ćwiczeń intensywnych, takich o których piszesz. Rano, to można sobie pójść pobiegać, się "obudzić", rozruszać ciało do pracy, dodać sobie energii. Jednak ćwiczenia typu killer, ćwiczenia siłowe, z obciążeniem to są ćwiczenia, które można wykonywać tylko po 2h od zjedzenia. Może to być więc rano, ale nie przed śniadaniem. Jeśli chodzi o poranne bieganie, umiarkowanym tempem, możesz tak robić bez wcześniejszego jedzenia, lecz niezwłocznie po powrocie, należy wypić wodę lub najlepiej wodę rozcieńczoną z sokiem 100%. I po prysznicu normalne śniadanie - takie, jakie chcesz - kanapki z pełnoziarnistego chleba, muesli z mlekiem lub jogurtem, jajecznica z pieczywem i warzywami, ... Ważne, by było to śniadanie pełnowartościowe i abyś się dobrze najadła.

Witam. Ćwiczenie na czczo ma zarówno plusy jak i minusy. Zaletą takiego treningu jest to, że można skuteczniej spalić tkankę tłuszczową. Rano zapas cukru w organizmie jest niski, a to optymalne warunki do spalania tłuszczu. Jednak żeby móc ćwiczyć efektywnie trzeba mieć energię, bez energii nie mamy sił wykonać ćwiczeń. Trening po posiłku może być dłuższy i bardziej intensywny. Możemy ćwiczyć dłużej i intensywniej, przez co rośnie i kondycja i ilość spalonych kalorii. Warto żeby jednak posiłek był lekkostrawny i szybko przyswajalny. Może to być np. jogurt z dodatkiem owoców. Po treningu należy zjeść normalne śniadanie najlepiej maksymalnie do pół godziny po treningu. Mogą to być płatki owsiane z dodatkiem orzechów, kanapka z serkiem twarogowym bądź jajecznica. Pozdrawiam, Łasek Natalia, www.nvit,pl

Witam serdecznie,

Nie zalecam ćwiczeń na czczo ani po tak niewielkim posiłku, ponieważ można to porównać do jazdy samochodem na rezerwie. Organizm nie będzie miał energii do ćwiczeń. Zamiast budować mięśnie zacznie zachodzić katabolizm i zacznie je Pani spalać. Może znajdzie Pani czas wieczorem na ćwiczenia? A co jeść po i przed treningiem : posiłek przed treningowy powinien być pełnowartościowy i zawierać jak najwięcej białka oraz węglowodany a jak najmniej tłuszczu np ciemny ryż lub kasza z chudym mięsem i warzywami, płatki owsiane na chudym mleku plus orzechy czy migdały itp Po treningu należy dostarczyć węglowodany łatwo przyswajalne w celu odbudowy strat glikogenu i tu np owoce oraz białko w celu odbudowy włókien mięśniowych i tu np białko jaja, chude ryby, białe mięso, ewentualnie mleko jogurt czy kefir, maślanka, twaróg(jednak produkty nabiałowe nie są zbyt dobrym źródłem białka)

Najlepiej by było gdyby obiad jadła Pani w pracy, wracała do domu i po około 2h od posiłku rozpoczęłaby Pani trening. Następnie zjadłaby Pani niewielki posiłek np koktajl na bazie mleka i owoców a po około 1h kolację
To jest najlepszy plan ale pytanie czy zdoła go Pani zrealizować?

W razie dodatkowych zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk