Trening na rowerze stacjonarnym i redukcja tkanki tłuszczowej

Jak ćwiczyć na rowerze stacjonarnym, żeby spalić tkankę tłuszczową? Jak długo należy pedałować, jak intensywnie i ile powinna trwać przerwa między cyklami?

Witam serdecznie! Najlepiej, aby trening miał umiarkowaną intensywność i dłuższy czas trwania. Tkanka tłuszczowa zaczyna się "spalać" po upływie około 30 min ćwiczeń. Proszę zadbać, aby ćwiczenia były systematyczne. Proponuje trening 5 razy w tygodniu po 45 minut.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Przyjmuje się że już ponad pół godzinny trening spala tkankę tłuszczową, jednak jest to temat bardzo indywidualny. Wszystko zależy od tego ile ma Pan tkanki tłuszczowej, jaką dietę Pan stosuje, ile ma Pan masy mięśniowej.... itp.

Najważniejsze aby ćwiczyć systematycznie od 3 do 6 razy w tygodniu a do tego trzymać się zbilansowanej diety a efekty się pojawią. Proponuję oprócz rowerka wprowadzić inne ćwiczenia np interwały czy ćwiczenia siłowe, w ten sposób efekty pojawią się o wiele szybciej. Ważne aby urozmaicać sobie treningi gdyż po pewnym czasie organizm się przyzwyczaja.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk