Interpretacja planu treningowego w celu zmniejszenia masy ciała

Proszę o odpowiedź, ponieważ po przeczytaniu artykułu nadal nie wiem czy będzie to słuszne. 5 25 - wstaje i jem śniadanie (1 kanapkę)5 30 - intensywnie ćwiczę (40 minut z Ewą Chodakowską najprawdopodobniej killer)6 10 kończę trening i jem 1 kanapkę. Nie chciałabym spalać mięśni tylko uzyskać rezultaty ćwiczeń (schudnąć). W związku z napiętym grafikiem w ciągu dnia nie mogę pozwolić sobie na ćwiczenia i wieczorami też nie. Czy w moim przypadku to jest dobre? Czy lepsze jest ćwiczenie na czczo?

Ćwiczenie na czczo, szczególnie po nocy nigdy nie jest dobrym pomysłem. Organizm potrzebuje energii do ćwiczeń, która musi zostać w tej sytuacji dostarczona z pożywienia lub organizm będzie spalał tkankę mięśniową (tym bardziej im bardziej intensywny jest wysiłek). Wykonywanie intensywnych ćwiczeń w godzinach porannych jest dobrym pomysłem, często stosowanym przez wielu profesjonalnych sportowców. Muszą one zostać jednak poprzedzone posiłkiem. Polecałabym zjedzenie lekkiego i łatwo przyswajalnego posiłku np. jogurt, kasza manna na mleku (kanapka, szczególnie z pieczywa razowego będzie miała opóźnione uwalnianie energii). Proszę także pamiętać o spożyciu pełnowartościowego posiłku po ćwiczeniach - dobrym pomysłem jest np. owsianka z chudym twarożkiem lub omlet na mące pełnoziarnistej. Życzę powodzenia.