Niedowaga i stosowanie hormonów na chorą tarczycę

mam pytanie. moja waga nie jest najlepsza. Jestem chudziutka przy 176 cm, zawsze tak było . A nie dawno jeszcze biorę hormony na tarczycę. Obawiam się czy to może mi coś jeszcze bardziej zaszkodzić.

Szanowna Pani,
proszę obserwować sytuację. Jeśli zacznie Pani chudnąć lub zauważy Pani inne niepokojące symptomy, wskazana będzie konsultacja z endokrynologiem prowadzącym. Sugerowałabym także kontakt z dietetykiem. Niewykluczone, że Pani skromna budowa wynika z niewłaściwego żywienia.

Pozdrawiam, Justyna Siwiela

Witam, trudno udzielić konkretnej odpowiedzi, gdyż nie podała Pani ani masy ciała, ani nie napisała jaką chorobę tarczycy rozpoznano u Pani. Natomiast skoro lekarz włączył u Pani hormony tarczycy to znaczy, ze była taka potrzeba, dlatego samowolnie prosze nie przestawać ich przyjmować.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl