Nagły spadek wagi po porodzie

Witam.Mam pytanie,ponieważ martwi mnie mój nagły spadek wagi.Po porodzie schudłam 10 kg.Zawsze ważyłam około 63-64kg.teraz waże 51kg.Jem obiady i inne posiłki,też od porodu jem dużo słodyczy.Miałam wczesniej problem z brakiem żelaza.Czułam i czuje sie czesto zmeczona i osłabiona.Rok temu moja mama nagle zmarła na raka,nie było szans na jej uratowanie.Czy powinnam zrobic jakies badania,bo martwie sie.Prosze o porade,pozdrawiam Ania.

Utrata wagi po porodzie jest całkiem normalna, zazwyczaj waga stopniowo podnosi się podczas okresu karmienia ( często przekraczając ostatecznie wagę sprzed ciąży ). Proponuje jednak "przy okazji" skontaktować się z lekarzem który mógłby Panią zbadać i wtedy zadecyduje on o tym czy jest sens robić dodatkowe badania.