Obserwacja nagłego spadku wagi

Niepokoi mnie nagły spadek wagi. Mam 21 lat, przy wzroście 162 ważę obecnie ledwo 45kg, odżywiam się raczej poprawnie, jem regularne i spore posiłki. Miewam bóle głowy, szybko się męczę i przeszkadzają mi wysokie temperatury, drżą mi ręce i również zauważam, że często są wręcz lodowate. Czy powinnam udać się na jakieś konkretne badania? Prosiłabym bardzo o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Magdalena

Magdalena Mroczek

Witam, najlepiej udać się do lekarza rodzinnego i zacząć diagnostykę od podstawowych badań krwi i moczu.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecałbym udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowy panel badań takich morfologia, gospodarka Żelazowa i wykładniki stanu zapalnego. Ewentualnie lekarz po wykonaniu badania zadecyduje czy kierować Panią na bardziej specjalistyczne badania. Pozdrawiam