Niedoczynność tarczycy i obniżone wartości hormonów

Witam, mam lekką niedoczynność tarczycy, objawiającą się delikatnie obniżonymi wartościami FT3, i FT4, przy TSH w normie, Czy taki stan może powodować, że hormony płciowe mam za niskie i nie miesiaczkuję? Czy tarczyca może być to przyczyną niskich wartości hormonów odpowiedzialnych za występowanie miesiączki?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest oznaczenie poziomu hormonów. proponuje udać się do lekarza endokrynologa najlepiej endokrynologa ginekologa.