Niedoczynność tarczycy i PCOS oraz nieregularne cykle

Choruję na niedoczynność tarczycy i PCOS, w związku z czym moje cykle są bardzo nieregularne. O ciąży dowiedziałam się dopiero pod koniec 12 jej tygodnia. Wcześniej nic nie wzbudziło mojej uwagi, gdyż często miesiączka mi się opóźniała, często także rano zdarzało mi się wymiotować ze strachu przed bardzo stresującą pracą. Na bezsenność codziennie brałam 2-3 tabl. Zolpidemu. Bardzo się boję, że mogłam tym poważnie zaszkodzić dziecku. Proszę o pomoc i rzetelne informacje co może się stać. Anna

Lek. Tomasz Budlewski

W tym momencie cieżko jest przewidzieć działanie tabletek na dziecko. Pierwsze usg Ew moze coś pokazać lecz proponuje spokojnie czekać, być moze wszystko bedzie ok, nie udowodnionego działania teratogennego na płód. Lecz nie powinno wiem go stosowac.