Niedoczynność tarczycy i stosowanie leków a spadki parametrów krwi

witam od kilku lat około 7 mam animie, około 4 lat niedoczynność tarczycy. Leczę sie w poradni Hematologicznej przyjmuje euthyrox N25, witaminę C, tardyferon , czasem kwas foliowy. Jednak mój lekarz ciągle przepisuje mi to samo, wizyty mam co 3 miesiące. Żelazo gdy przyjmuje wyniki są dobre gdy tylko odstawie automatycznie spadają wyniki. Co w takim wypadku robić? może zmienić lekarza ? pomocy.

Dzień dobry,

przy niskim poziomie żelaza należy zwrócić uwagę na Pani jadłospis.
Jeżeli są błędy w diecie, to problem z żelazem będzie się utrzymywał.
Najlepiej będzie, jeżeli skontaktuje się z Pani z dietetykiem ze swojej okolicy, który pomoże Pani zbilansować prawidłowy jadłospis w oparciu o wyniki badań.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga