Czy przy kwasie foliowym stosować witaminę C?

Czy jezeli biore kwas foliowy to czy musze brac and witaminy c I zelazo zeby mnie energie? Witaminy c bralam trzy miesiace temu reguralne dwie trzy tabletki dziennie a zelazo bralam miesiac luv dwa temu I kilka miesiacy temu tez zelazo bralam

Dzień dobry,

podstawowym działaniem - żeby mieć energię na cały dzień to odpowiednio zbilansowana dieta. Jeżeli Pani jadłospis wygląda prawidłowo - to nie ma potrzeby stosowania dodatkowej suplementacji.

Proszę sprawdzić poziom żelaza we krwi oraz witaminy d3- jeżeli pojawią się nieprawidłowości to najlepiej skontaktować się z dietetykiem, który zbilansuje dla Pani odpowiednią dietę.

Witamina C jest bezpieczna dla organizmu i można ją suplementować.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga