Niedokrwienie nerwów wzrokowych a jaskra

Po wykonaniu badań w celu wykluczenia jaskry usłyszałam od okulisty, że moje nerwy wzrokowe mogą być niedokrwione i stąd wyniki badań (GDx, HRT) nie są idealne. Polecił szukanie przyczyny u naczyniowca. Czy moja przypadłość może mieć związek z dosyć niskim ciśnieniem? Wynosi średnio 115/67 z pulsem w granicach 52-58. Dodam, że mam też lekką niedoczynność tarczycy i trochę popękanych naczynek na nogach, twarzy, w oczach.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej z niskim ciśnieniem to nie wiązałbym tego. Proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego. Być może konieczne będzie wykonanie USG doppler naczyń szyjnych.