Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedowład mięśni po przebudzeniu u 37-latka

Co jakiś czas pojawia się u mnie niedowład mięśni. Objawia się to bólem przy próbie napięcia mięśni. Napinając mięśnie czuję jakby tylko część z nich się napinała. Przeważnie trwa to godzinę lub dwie po przebudzeniu i mam ten niedowład w dłoniach stopach i w łydkach lecz czasem obejmuje całe ciało i trwa kilka dni. Wtedy dosłownie nie mogę chodzić. Z trudem obracam się z boku na bok. Każdy krok, każdy ruch sprawia mi ból.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, przede wszystkim należy skontaktować się z neurologiem, gdyż dopiero na podstawie dokładnego badania neurologicznego będzie można pokierować dalszą diagnostyką. Same wymienione objawy nie są dość charakterystyczne dla konkretnej choroby. Pod uwagę należy też wziąć stosowane leki, ew. zaburzenia elektrolitowe, czy choroby towarzyszące.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy