Niedowład mięśni po przebudzeniu u 37-latka

Co jakiś czas pojawia się u mnie niedowład mięśni. Objawia się to bólem przy próbie napięcia mięśni. Napinając mięśnie czuję jakby tylko część z nich się napinała. Przeważnie trwa to godzinę lub dwie po przebudzeniu i mam ten niedowład w dłoniach stopach i w łydkach lecz czasem obejmuje całe ciało i trwa kilka dni. Wtedy dosłownie nie mogę chodzić. Z trudem obracam się z boku na bok. Każdy krok, każdy ruch sprawia mi ból.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy skontaktować się z neurologiem, gdyż dopiero na podstawie dokładnego badania neurologicznego będzie można pokierować dalszą diagnostyką. Same wymienione objawy nie są dość charakterystyczne dla konkretnej choroby. Pod uwagę należy też wziąć stosowane leki, ew. zaburzenia elektrolitowe, czy choroby towarzyszące.