Skurcze mięśni nóg i wykręcanie palców u 64-latki

Najczęściej wieczorami i nocą nachodzą mnie jakieś dziwne skręty i ściski mięśni nóg.Wykręcają się stopy na zewnątrz lub pod spód,palce do góry lub zagięte w dół.Mięśnie łydek blokują się w twardym ,bolącym ścisku,to samo z mięśniami ud.Kurcze dłoni wykręcają palce.Wstaję nocą,pochodzę po pokoju i kładę się ,żeby próbować zasnąć.I tak od kilku miesięcy.W dzień mam czasem kurcze w dłoniach gdy przygotowuję posiłki.Jestem emerytką i mam 64 lata .Cóż to za choroba mnie atakuje?
64 LAT ponad rok temu

Opisane przez Panią objawy mogą wynikać z zaburzeń elektrolitowych lub zaburzeń w krążeniu żylnym w kończynach. W pytaniu nie podała Pani przyjmowanych leków. Leki stosowane w chorobach układu krążenia, np moczopędne, mogą wywoływać ww objawy, właśnie w mechaniźmie zaburzeń elektrolitowych. Innym lekiem powodującym podobne objawy niepożądany jest popularny furagin ( obecnie dostępny bez recepty ). Proszę skontaktować się z lekarzem który zleci odpowiednie badania ( np poziom jonów )