Niedrożne jajowody w końcowym odcinku

Miałam badanie HSG, które wykazało niedrożne jajowody w końcowym odcinku. Na badaniu usg lekarz stw.,że są pozapalne. Endometrium 11mm, jednorodne, trzon macicy homogenny. Czy po tym mogę wnioskować , że nie mam ich w macicy? czy powinnam wykonać histeroskopię przed in vitro?

O dalszym postępowaniu musi na pewno zadecydować ginekolog prowadzący. Na pewno trzeba wszystkimi badaniami postawić ostateczną diagnozę niedrożności jajowodów. Niedrożność jajowodów w końcowym odcinku oznacza niedrożność w okolicy jajników, a nie macicy, więc histeroskopia raczej nic więcej nie wyjaśni.