Niedrożność nosa a trądzik różowaty

Witam.Od kilku lat mam stwierdzony trądzik różowaty.Mam 39 lat.Nie mam bardzo widocznych objawów trądziku,ponieważ dbam o używanie odp kremów i witamin.Na nosie co jakiś czas wychodzą i znikają krostki.Natomiast od około 3 lat zauważam nasilający się problem z niedrożnością nosa.Początkowo tylko w nocy,teraz głównie w nocy ale tez i w dzień.Obie dziurki sprawiają wrażenie zwężania się w nocy.Czy może to mieć coś wspólnego z owym trądzikiem?zauważam też gorsze wyczuwanie zapachów.Dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy nie mają związku z trądzikiem. Uczucie zwężania się przewodów nosowych może mieć podłoże alergiczne, infekcyjne jak i wiele innych. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ.