Nieduże powiększenie lewego przedsionka

witam. ostatnio bylam na echo serca i oto wynik nieduze powiekszenie lewego przedsionka 43mm , poza tym poaostała wielkość jam serca w normie sladowe fale zwrotne przez zastawki trojdzielna i mitralna sladowa niedomykalnosc zastawki plucnej reszta w normie co oznacza ten wynik i czy grozi mi cisnienie plucne lub zawał i jakie moge wykonywac wysiłki.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania nieznacznie odbiega od normy. Proszę udać się na wizytę do specjalisty kardiologa, który zinterpretuje badanie w oparciu o występujące objawy oraz wyda odpowiednie zalecenia odnośnie trybu życia.