Niejednorodne endometrium na USG ginekologicznym

Witam serdecznie, byłam dzisiaj na konsultacji u Ginekolog wyników badań USG. Widziałam, że zaniepokoił ją wynik mianowicie - ENDOMETRIUM niejednorodne, szer. 13.2 mm reszta wszytsko prawidłowa. Nie biore żadnych środów antykoncepcyjnych, badanie robiłam 15 dni po miesiączce, w drugiej fazie cyklu. Mam powody do obaw? co robić? powtórzyć badania ? Proszę o pomoc, mam 23 lata, i moja mama i babcia zmarły na raka macicy- PANIKUJE LEKKO MÓWIĄC. Dziękuje

Piotr Pilarski

Na razie należy obserwować i powtórzyć badanie USG. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.