Niejednorodne ognisko w wyniku USG jamy brzusznej

Dzień dobry, bolał mnie brzuch zrobiłam usg, wszytsko w normie tylko pęcherzyk żółciowy - w dnie niejednorodne ognisko 4 cm nie zbyt unaczynione-TU wypełniające całe dno pęcherzyka.pzw i drogi żółciowe nieposzerzone nie wykazano w przestrzeni zaotrzewnej obecności powiekszonych wżłów chłonnych, także w miednicy małej. Nadmieniam, że czuję się dobrze, nie schudłam w ostatnim czasie. Miałam 2 m-ce temu robione kompleksowe badania. byłam zdrowa. błagam o cien nadziei Irena

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Badanie obrazowe (USG) nie daje jednoznacznej odpowiedzi o jakim charakterze jest zmiana, więc nie musi Pani zakładać najgorszego. Należy kontynuować diagnostykę. Proszę udać się min. do chirurga aby rozważyć zabieg usunięcia pęcherzyka i przebadania zmiany histopatologicznie.

Trudno określić na podstawie samego USG jamy brzusznej czym jest ta zmiana w zakresie pęcherzyka żółciowego. Raczej nic groźnego, bo skoro nawet jest ta zmiana tak duża nie daje objawów. Może w ten sposób uformowała się jakaś cześć wątroby, która właśnie tak prezentuje się w badaniu USG. W takim przypadku wskazane byłoby pogłębienie diagnostyki o wykonanie TK jamy brzusznej. W tym względzie powinien decydować lekarz, który wydał skierowanie na badanie USG jamy brzusznej.