Nienaturalne bicie serca

Witam. Od 2 dni czuję dziwne bicie serca. Wszystko jest normalnie dłuższy czas, prawie cały dzień, a w pewnym momencie czuję w klatce jakby dziwne narastanie przez krótki moment, które kończy się 1 lub 2 mocniejszymi uderzeniami, które czuję na środku klatki piersiowej, na dekolcie mniej więcej. Takie trochę tępe, głuche uderzenie. Odczuwam to trochę jak lęk, albo ogromny stres jak przed egzaminem, nagły niepokój w klatce. Trudno określić. Ale tylko sekundę. Nie dzieje się to często. Co to jest?

Warto skonsultować się z lekarzem- jeśli wykluczy kardiologiczne podłoże zaburzeń, będzie to wskazywało na ich psychologiczne (emocjonalne, lękowe) podłoże. Wówczas należy się zgłosić do psychologa, psychoterapeuty i podjąć psychoterapię. Pozwoli ona zrozumieć i pozbyć się objawów.