Niepokojące krwawienie po łyżeczkowaniu - czy powinnam się martwić?

Witam serdecznie, 5 dni temu miałam wykonane łyżeczkowanie z powodu obumarłej ciąży (10 t.c.). Na 3 i 5 dzień po zabiegu zaniepokoiło mnie, że na wkładce, poza niezbyt obfitym krwawieniem znajdują się około 0,5 cm kawałki tkanki (nie skrzepy). Nie gorączkuję i nie mam silnych bóli, zastanawia mnie jednak czy obecność tych tkanek jest normalna czy też należy udać się do specjalisty. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Opisywane przez Panią skrzepy świadczą o dość intensywnym krwawieniu. Taki stan może się utrzymywać nawet do 2 tygodni. Jeżeli nie odczuwa Pani bólów brzucha, zawrotów głowy ani Pani nie gorączkuje, to nie ma większych powodów do niepokoju.

Jeżeli objawy wystąpią lub krwawienie nasili się niezbędna będzie wizyta kontrolna u ginekologa.

Pozdrawiam