Niepokojące objawy bez przyczyny - czy mam nerwicę?

Witam, Mam 20 lat. W 2010 r. byłam na wycieczce w Egipcie i wtedy się to zaczęło. Gdy lecieliśmy miałam ataki paniki, że spadniemy - lot był okropny, gdy wylądowaliśmy wpadłam w nerwicę, cały tydzień miałam wysokie ciśnienie, lęki, szybki bicie serca. Gdy przyjechaliśmy do Polski prze dwa tyg. maiłam ucisk głowy i bardzo wysokie ciśnienie i oczywiście różne dziwne schizy. Trafiłam do lekarza rodzinnego, gdzie zrobiono mi badania krwi. Później wszystko ustało i pewnego ranka dostałam kłucia w plecach i dziwne bicie serca. Zabrało mnie pogotowie. Zrobili badanie krwi, moczu, zdjęcie klatki piersiowej, usg nerek i ekg serca i wszystko w porządku. Byłam również u neurologa, który zbadał mi dno oka i stwierdził, że nie widzi tam nic i powiedział, że to nerwica, bo od dnia wylotu do Egiptu po dzień dzisiejszy wkręcam sobie wszystkie możliwe choroby. Ucisk w głowie ciągle mam - nie boli mnie głowa, tylko nieprzyjemny ucisk odczuwam. Proszę mi powiedzieć, czy istnieje możliwość, że mam jakiegoś guza lub tętniaka głowy, czy to nerwica lękowa? Pozdrawiam Justyna

Witam!
Jeśli martwi się Pani, że Pani złe samopoczucie jest wywołane zmianami organicznymi, to należy zgłosić się do odpowiedniego lekarza. Niestety diagnoza przez Internet, szczególnie tak poważnych problemów jak guz czy tętniak, nie jest możliwa.
Pani objawy są jednak charakterystyczne dla nerwicy. Dlatego, oprócz wizyty u lekarza, zachęcam do wizyty u psychologa. Warto rozpocząć pracę nad swoimi problemami. Jeśli okaże się, że cierpi Pani na zaburzenia organiczne, to wizyty u psychologa i tak nie zaszkodzą.
Rozwiązanie wewnętrznych trudności i konfliktów może zmniejszyć lęk i dolegliwości z nim związane. Jednak to do Pani należy decyzja, co zrobi Pani dalej w tej sprawie.

Pozdrawiam