Niepokojące wyniki badań a staranie o dziecko

Dzień dobry mam 21 lat i ostatnio z moim narzeczonym postanowiliśmy starać się o dziecko . Zrobiłam sobie badania krwi oraz tarczycy i wynik wyszedł 3.36 a słyszałam ze jak na moj wiek jest to zły wynik . prosze o odpowiedz czy mam isc do lekarza do endrykologa czy wszystko jest dobrze z wynikiem dziekuje z gory. pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Wynik TSH jest w normie jednak w okresie okołokoncepcyjnym i wczesnej ciąży wskazane są wyniki poniżej 2,5, dlatego warto rozważyć suplementacje hormonó tarczycy na czas okołokoncepcyjny.