Nieprawidłowe krwawienia. Czy zakażenie gronkowcem mogło je spowodować?
Miałam nieprawidłowe krwawienia (mam 58 lat). Przeprowadzono zabieg wyłyżeczkowania i wykonano biopsję kanału szyjki macicy. Badania laboratoryjne: WBC 4.78 ; K/ul; RBC 4.42 ; M/ul ; HGB 12.1 ; g/dl ; HCT 39.2 % ; PLT 230 K/ul. Badanie diagnostczne: USG macicy - trzon macicy o wym. A-P= 48mm. Endometrium o niejednorodnej echostrukturze szerokości 15,3 mm. Przydatki bez zmian. Czy z takim wynikiem wskazane są jeszcze konsultacje? Jak długo trwa leczenie i pobyt w szpitalu? Miałam problemy z gronkowcem - zakażony staw rzekomy (przeszczep kości). Czy to mogło mieć jakiś wpływ? Jakie są dla mnie rokowania?

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam.
Nieprawidłowe krwawienie powiązane jest z nadmiernym przerostem warstwy błony śluzowej macicy i nie ma żadnego związku z przebytą infekcją gronkowcem.
Zwykle w takich sytuacjach lekarz ginekolog decyduje bądź o rozpoczęciu na terapii hormonalnej, bądź w przypadku nasilonego krwawienia, na łyżeczkowanie macicy (zabieg związany z pobytem w szpitalu 2-3 dni).
Pozdrawiam