Nieprawidłowe krwawienia. Czy zakażenie gronkowcem mogło je spowodować?

Miałam nieprawidłowe krwawienia (mam 58 lat). Przeprowadzono zabieg wyłyżeczkowania i wykonano biopsję kanału szyjki macicy. Badania laboratoryjne: WBC 4.78 ; K/ul; RBC 4.42 ; M/ul ; HGB 12.1 ; g/dl ; HCT 39.2 % ; PLT 230 K/ul. Badanie diagnostczne: USG macicy - trzon macicy o wym. A-P= 48mm. Endometrium o niejednorodnej echostrukturze szerokości 15,3 mm. Przydatki bez zmian. Czy z takim wynikiem wskazane są jeszcze konsultacje? Jak długo trwa leczenie i pobyt w szpitalu? Miałam problemy z gronkowcem - zakażony staw rzekomy (przeszczep kości). Czy to mogło mieć jakiś wpływ? Jakie są dla mnie rokowania?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nieprawidłowe krwawienie powiązane jest z nadmiernym przerostem warstwy błony śluzowej macicy i nie ma żadnego związku z przebytą infekcją gronkowcem.
Zwykle w takich sytuacjach lekarz ginekolog decyduje bądź o rozpoczęciu na terapii hormonalnej, bądź w przypadku nasilonego krwawienia, na łyżeczkowanie macicy (zabieg związany z pobytem w szpitalu 2-3 dni).

Pozdrawiam