Nieprawidłowy poziom RBC w morfologii

Dzień Dobry! Kilka tygodni temu odebrałam wyniki morfologii krwi. Wszystkie wyniki są w normie oprócz Rbc[mln/ul] normy są od ( 4.00 - 5.40) a mój wynik wynosi 5.70 na początku się tym nie przejelam ale troszkę poczytałem i się przestraszyłam. Pół roku temu urodziłam dziecko mam 24 lata i lecze się na niedoczynność tarczycy która przeskakuje czasami na nadczynność, nie wiem czy to ma jakiś związek z wynikiem. Moje pytanie co może oznaczać mój podwyższony wynik rbc 5.70 proszę o odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana kontrola za 2-4 tygodnie, jeśli wynik dalej będzie za wysoki wtedy Wskazana będzie diagnostyka w kierunku nadkrwistosci. Jeśli nie ma Pani żadnych objawów, możliwe że jest to przypadkowy wynik.
Pozdrawiam