Nieracjonalne odchudzanie się

Witam. Przeszłam na dietę i tej chwili odchudzam się stosując jazdę na rowerze (poprzedzoną 10 minutowym treningiem). Jeżdżę około 1 godzinę i 20 minut dziennie na rowerze. Zjadam około 1800 kalorii dziennie w postaci pieczywa pełnoziarnistego, owoców, warzyw i chudego mięsa, ale mniej więcej 2 razy w tygodniu piję piwo (z okazji wyjścia popołudniowego ze znajomymi). W takie dni jem tylko śniadanie aby uniknąć nadwyżki kalorii oraz aby nie pić na pusty żołądek. Czy mogę się tak odżywiać?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie, bardzo dobrze że w momencie przejścia na dietę włączyła Pani intensywny wysiłek fizyczny w postaci jazdy na rowerze. To z pewnością wspomoże spalanie tkanki tłuszczowej, wzmocnienie masy mięśniowej i ogólną poprawę kondycji. Jednakże bez znajomości masy ciała, wzrostu nie odpowiem Pani, czy założona kaloryczność diety jest właściwa. Z pewnością kluczem do prawidłowej redukcji masy ciała i przyspieszenia metabolizmu jest wyregulowanie godzin posiłków. Spożywanie posiłków w odstępach 2,5 - 3 godzinnych zapewnia dynamiczna przemianę materii i pomaga w zrzucaniu kilogramów. Dlatego też jeżeli zdarzają się dni kiedy po południu wychodzi Pani ze znajomymi na piwo, nie ma powodu, żeby opuszczać posiłki. Należy tego dnia zjeść lżejsze posiłki, o mniejsze zawartości węglowodanów i tłuszczu. Oczywiście proszę pamiętać, że spożywanie alkoholu utrudni Pani uzyskanie oczekiwanego efektu, dlatego zachęcam, żeby na czas odchudzania ograniczyć spożycie alkoholu do minimum. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana bardziej szczegółową analizą swojej diety lub dietą opracowaną indywidualnie pod Pani potrzeby zapraszam do gabinetu w Gdyni.
Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Drażba - Dietetyk Medyczny
Poradnia Zdrowego Żywienia Dieta Na Co Dzień
tel. : 601 656 116

0

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty