Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieregularna miesiączka

Czy przy nieregularnym okresie mogę zajść w ciążę? Bardzo bym chciała mieć takiego maluszka, ale nie wiem czy to będzie możliwe?
Jakiś rok temu byłam chora, przeziębienie i kaszel, od tamtej pory nie miałam okresu aż do tej pory. Trochę mi kamień z serca spadł.

Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ gdy byłam na weekendzie z partnerem w Warszawie załatwiałam się w różnych toaletach i załapałam coś. Bolące krosty, pęcherze na wargach sromowych. Odbyt bolący. To po prostu była masakra, płakałam z bólu. Byłam u lekarza i przepisał mi maść i tabletki. Już trochę lepiej się czuje, ale czy może się to odbić na mojej płodności? I co to takiego mogło być, bo lekarz nic mi konkretnego nie powiedział. Mam 20 lat.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Wyznaczanie daty porodu

Witam!

Przy nieregularnych miesiączkach można zajść w ciążę. Jednak Pani na pewno wymaga diagnostyki. Przy nieobecności miesiączki przez ponad 6 miesięcy mówi się już o wtórnym braku miesiączki.

Powodem takich zaburzeń może być hiperprolaktynemia, zaburzenia funkcjonowania podwzgórza, zespół policystycznych jajników i choroby endokrynologiczne. Wszystkie te schorzenia mogą powodować trudności w zajściu w ciążę. Dlatego powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza ginekologa, aby ustalić przyczynę dolegliwości wdrożyć odpowiednie leczenie.

Co do zakażenia w obrębie narządów płciowych - niestety nie widziałam zmian i trudno mi powiedzieć co je wywołało (najprawdopodobniej to zakażenie bakteryjne). Jeżeli leczenie miejscowe nie przyniesie ulgi być może będzie konieczne doustne przyjmowanie antybiotyków. Wyleczone infekcje tej okolicy nie stanowią przeszkód w zajściu w ciążę.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy