Nieregularne krwawienie podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Od 5 miesiecy biorę tab antykoncepcyjne midiana. Wszystko było ok do ostatniego opakowania. Dostałam okres na 7 dni przed ukończeniem blistra- nie było to plamienie lecz normalny dość obfity okres z bólem brzucha i skrzepami krwi. Dwa dni po ukończeniu opakowania znów mam krwawienie. Byłam u ginekologa, zbadał mnie i zrobił usg dopochwowe, wszystko jest ok. Przed braniem tabletek okres zawsze miałam regularnie, w czasie owulacji pobolewal mnie brzuch. Co jest teraz nie tak?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych informacji jednoznacznie stwierdzić jaka była przyczyna wystąpienia krwawienia. Bardzo dobrze Pani jednak postąpiła konsultując się ze specjalistą ginekologiem, który wykluczył potencjalne patologiczne pochodzenie krwawienia. Póki co nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Proszę kontynuować stosowanie antykoncepcji. Gdyby krwawienie wystąpiło ponownie, proszę kolejny raz udać się do ginekologa.