Nieregularne miesiączki a przerwanie antykoncepcji

Witam, mam 21 lat rok temu rzuciłam tabletki antykoncepcyjne. Nie skończyłam jednak do końca opakowania. A teraz mam bardzo nieregularny okres. Występuje co 2 miesiące lub co 3 miesiące. Czy tych nieregularnych miesiączek jest powodem odrzucenie tabletek nie kończąc opakowania? Proszę o odpisanie, pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych czasami dochodzi do zaburzeń miesiączkowania. Jeżeli jednak po 6 miesiącach cykle się nieuregulują, niezbędna jest diagnostyka zaburzenia. W Pani przypadku ten czas już minął, dlatego zalecałabym jak najszybszą wizytę u lekarza ginekologa.
Po przeprowadzeniu wywiadu oraz badania, lekarz zapewne zleci Pani odpowiednie badania. Dopiero wtedy będzie można postawić ostateczną diagnozę.
Jedno jest pewne, opisywane przez Panią zaburzenia nie są spowodowane niedokończeniem ostatniego blistra.

Pozdrawiam.