Nieregularne miesiączki i wydłużone cykle
Witam. Mam nieregularne miesiączki i wydłużone cykle, otyłość BM >30, łojotokowe zapalenie skóry. Nigdy nie brałam hormonów (antykoncepcja). Badania: 7 dc usg jajników: Jajnik prawy o wymiarach 34 x 21 mm, jajnik lewy o wymiarach 33,5 x 22,5 mm. W jajnikach widoczne liczne, położone obwodowo, pęcherzyki śr.  6 mm (>25). Rdzeń jajników hyperechogenny. 11 dc TSH 1,34 (0,27-4,2), FSH 4,97 (3,5-12,5), LH 7,19 (2,4-12,6), ESTRADIOL 39,12 (12,5-166), PROLAKTYNA 8,08 (4,79-23,3), TESTOSTERON 0.39 norma <0.8, DHEA-S 212,8 norma <407, 17-hydroksyprogesteron 1,42. norma faza folik. (0,2-1,3), faza owula. (1-4,5), androstendion 2,86 (0,3-3,3). 19 dc Progesteron 0,78 nmol/l norma: faza owulacyjna (2,1-5,2), faza lut. (15-57). Na czczo: glukoza 78 (70-115), insulina 16,1 (6-28,4), po obciążeniu 75 g po 2 godzinach: glukoza 79 (70-115), insulina 22,1 (6-28,4), kortyzol 400,00 nmol/l. Chciałabym schudnąć i zajść w ciążę. Serdecznie dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam.
Pani wyniki badań krwi mieszczą się w normie. Jest to pocieszające w kontekście Pani chęci zajścia w ciążę. Schudnięcie zapewne korzystnie wpłynie na regularność Pani cykli i szanse na poczęcie i donoszenie ciąży. Możliwe jednak, że Pani lekarz zdecyduje się jeszcze powtórzyć badania hormonalne. Jeśli będzie Pani miała problemy z zajściem w ciążę, konieczne może być monitorowanie cyklu za pomocą badania USG (wyznaczenie terminu owulacji) i ewentualnie farmakologiczna stymulacja owulacji.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w staraniach!