Nieregularne miesiączki przy endometriozie

Mam pytanie. Mam 40 lat, od kilku lat choruję na endometriozę, co jakiś czas przyjmuję przez 3 miesiące Visanne, ostatnią zakończyłam 5 września. Do tej pory miałam regularne miesiączki, mój cykl trwał 23 dni, ostatnio dostałam miesiączkę w 14 dniu cyklu i chciałam zapytać dlaczego tek wcześnie dostałam miesiączkę, normalnie to powinien być dzień jajeczkowania, a nie miesiączki, czy to wcześniejsze dostanie miesiączki to coś strasznego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie możemy określić jako śródcyklowe. Może być ono wynikiem zaburzeń hormonalnych, endometriozy jak i innych patologii narządów płciowych. Jeśli krwawienie będzie bardzo nasilone lub będzie się powtarzać, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.