Nieregularne miesiączkowanie a planowanie dzieci

Witam, mam 21 lat mój problem dotyczy miesiączkowania i ciąży a mianowicie mam nieregularny okres średnio co 36-39dni. Ostatnio skończył mi się 21września, dostałam znów okres 9paź i zastanawiam się czy nie mam jakichś zaburzeń nigdy tak nie miałam, boję się że to ciąża. Uprawiałam seks przerywany bez zabezpieczenia 4dni po okresie. Czy jestem w ciąży? czy to krwawienie może oznaczać poronienie? proszę o pomoc dodam że miałam ostatnio dużo stresów i może to przyśpieszyło okres

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku. W związku z opisanymi objawami powinna Pani skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który pokieruje diagnostyką oraz ew. leczeniem nieregularnych cykli.