Nieregularne okresy i stosowanie luteiny

Witam! Mam 18 lat. Od 5 lat mam okres, i jeszcze nigdy nie był on regularny. Czasem nawet nie miałam go 7 miesięcy. Chodzę do ginekologa ale jeszcze nie dostałam żadnego sensownego wytłumaczenia tego, co ze mną nie tak. Kilkakrotnie zażywałam luteinę, ale nie pomogła ona na uregulowanie miesiączek. W sierpni wykryto podwyższony hormon prolaktyny w poziomie do ponad 20. Strasznie męczą mnie różne pytania.. Czy przy takich problemach, gdy zwalczę ten poziom prolaktyny będę mogła zajść w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią podwyższony poziom prolaktyny jak najbardziej może być przyczyną nieregularnych miesiączek. Tak naprawdę, podczas najbliższej wizyty powinna Pani porozmawiać ze swoim lekarzem i zadać mu wszystkie pytania, na które chce Pani uzyskać odpowiedź. Lekarz bez wątpienia Pani nie odmówi. Odpowiadając zaś na Pani pytanie: podwyższony poziom prolaktyny absolutnie nie wyklucza zajścia w ciążę. Kluczowe jest jednak właściwe leczenie hiperprolaktynemii.