Problemy z nieregularnymi miesiączkami i wyniki badań hormonalnych

Dzień dobry. Od kilku lat borykam się z problemem nieregularnych miesiączek. Po wizycie u lekarza ginekologa Pani doktor po usg stwierdziła, że wszystko jest w normie, natomiast zleciła badanie TSH, Prolaktyny i Testosteronu. Proszę zatem o interpretację wyników: *TSH - 1,500 mlU/l (0,300-3,600) *Prolaktyna - 36,00 ng/ml (5,0-35,0) *testosteron-0,71 ng/ml (0,23-0,73) Co oznacza podwyższony poziom prolaktyny? Czy da się to jakoś leczyć i czy ma to wpływ na przyszłe zajście w ciążę?

To nie jest podwyższony poziom. Wahania w zakresie wyniku w granicach 10% są normą i nie ma powodu do niepokoju zwłaszcza w zakresie badań hormonalnych uzależnionych od cyklu dobowego.