Nieregularne pogrubienie śluzówki nosogardła i gardła z przerostem migdałków podniebiennych

Wynik TK komputerowej, przeprowadzonej w związku ze stanem zapalnym zatok (oprócz kwestii zatokowych) uwidocznił nieregularne pogrubienie śluzówki nosogardła i gardła z przerostem migdałków podniebiennych a także spłycenie lewej dolinki nagłośniowej. Czy taki opis winien budzić niepokój? Dodam, iż w ostatnim czasie stwierdzono u mnie niedosłuch w zakresie wysokich częstotliwości po lewej stronie. Obawiam się, iż może to wskazywać na proces nowotworowy. Bardzo proszę o pomoc.

Nie wiem nie widzę tego badania. Ale raczej z opisu nie wygląda to na proces nowotworowy. Niedosłuch na wysokich częstotliwościach nie ma związku ze zmianami przerostowymi układu chłonnego gardła jakie posiadasz ale licho nie śpi przebadaj się dokładnie u dobrego laryngologa zabiegowca czyli chirurga głowy i szyi.