Nieregularny okres, współżycie bez zabezpieczenia - czy mogę być w ciąży?

Witam serdecznie. Mam nieregularny okres - od 3 miesięcy co 40 dni, a raz zdarzyło się co 50. Ostatni okres zaczął się 31 lipca i trwał 6 dni, czyli do 6 sierpnia. Po 2 dniach kochałam się z mężem bez zabezpieczenia. Kochaliśmy się również bez zabezpieczenia przez około 4 dni w jednodniowych bądź dwudniowych odstępach. Ostatni raz kochaliśmy się 3 dni temu. Wczoraj robiłam test, ale wyszedł negatywny. Bardzo chcemy mieć dziecko. Mamy już jednego urwisa i chcielibyśmy mieć dziewczynkę. Czy mogłam zajść w ciążę? Od 3 dni pobolewa mnie w podbrzuszu a dokładniej jajniki, nie bolą mnie piersi. Kiedy mogę zrobić test? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

jeżeli doszło do współżycia bez zabezpieczenia, oczywiście istnieje możliwość zajścia w ciążę. Test ciążowy daje wiarygodny wynik po około 2 tygodniach od zapłodnienia. Wówczas może go Pani wykonać. Pobolewania w rzucie jajników mogą mieć związek z ciążą, ale nie muszą. Jeżeli cykle stały się nieregularne, należy wyjaśnić, jaka jest tego przyczyna. Może mieć to związek z zaburzeniami hormonalnymi, torbielalmi jajników. Warto to wyjaśnić przed zajściem w ciążę, dlatego proponuję udać się na wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam