Nieregularny otorbiony guz w śliniance podżuchwowej i w tarczycy

Zaczęło się od bólu gardła,chrypki,kaszlu i trudności w przełykaniu.Lekarz stwierdził że to angina,dostałam antybiotyk,potem drugi,trzeci...bez poprawy.W końcu po 2 miesiącach lekarz wykonał USG i wykrył nieregularnego otorbionego guza w śliniance podżuchwowej i następnego w tarczycy.Proszę mi napisać jaki specjalista musi się tym zająć i czy nowotwory złośliwe ślinianek są częste?

Nowotwory śliniakiem to raczej rzadkość, ale w większości przypadków w tej lokalizacji i właśnie dotyczące tego narządu są łagodne. Co do leczenia guzów ślinianek zajmują się tym laryngolodzy, a leczeniem guzów tarczycy chirurdzy ogólni.