Guz pomiędzy śliniankami podżuchwowymi a tyroidektomia 2 miesiące temu

Witam,2 miesiące temu moja mam przeszła operację totalnej tyroidektomii-nowotwór złośliwy tarczycy-rak brodawkowaty pT1a.Dziś odebrała wynik scyntygrafii całego ciała-guz 31x25mm pomiędzy śliniankami podżuchwowymi. Chciałam zapytać-czy tzn. że jest to przerzut,czy guz mógł być wcześniej?Jak to się leczy?Mama ma 64 lata.Dziękuję, Agnieszka

Z podanego opisu moge mieć podejrzenie, że pozostała część tarczycy. Radzę zgłosic się do lekarza leczącego i zapytać, czy usunął też płat piramidalny tarczycy, bo wyglada ze mogł go zostawić