Nierówne piersi i ból. Czy mogę mieć raka?

Kiedy byłam młodsza, moja lewa pierś wydawała się odrobinkę większa niż prawa i jakby sutek był bardziej skierowany w lewą stronę. Myślałam, że to normalne, bo rosną, teraz kiedy mam 17, prawie 18, lat cały czas jest tak samo i w dodatku ostatnio zaczęły mnie trochę boleć i boję się, że to rak, ponieważ moja mama miała raka piersi. Błagam, proszę o odpowiedź, bo bardzo się boję!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Powyższe objawy nie są wynikiem nowotworu, ale dojrzewania. Niemniej, jeżeli w Pani rodzinie były zachorowania na raka piersi, należy szczególną uwagę poświęcić profilaktyce nowotworowej. Myślę, że to najwyższy czas na wizytę u ginekologa, ale także w Poradni Genetycznej, gdzie zostanie Pani objęta programem badań sprawdzających ewentualną skłonność genetyczną do zachorowania na raka piersi.

Pozdrawiam serdecznie