Nierówny zarys warstwy korowej przyśrodkowej krawędzi rzepki

Nierówny zarys warstwy korowej przyśrodkowej krawędzi rzepki, szczególnie w części dolnej. W otoczeniu zmian kostnych znacznie pogrubiały, niejednorodny troczek przyśrodkowy rzepki, pod którym obecny jest miękkotkankowy konglomerat – najprawdopodobniej organizujący się krwiak z odczynem maziówkowym. Znacznie zwiększona objętość płynu w stawie rzepkowo-udowym oraz stawie kolanowym od strony bocznej. Prawidłowa szerokość chrząstki stawowej. Zachowana ciągłość więzadła krzyżowego przedniego i tylnego oraz ww. pobocznych. Prawidłowy obraz łąkotki przyśrodkowej i bocznej. Prawidłowa zawartość dołu podkolanowego grajac w kregle przeskoczylo mi kolano poczulem bol w 3 miejsach bylem na ostrym dyzurze gdzie sciagnieto mi plyn z kolana i kazano zrobic rezonans powyzej wynik którego nie rozumiem

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik przedstawia uszkodzenie stawu rzepkowo- udowego lub struktur go otaczających. Wynik wyklucza uszkodzenie więzadeł stawu kolanowego. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy, na podstawie bezpośredniego badania oraz łącznej analizie powyższego badania będzie można zalecić odpowiednie postępowanie.