Nieświeży oddech u 2-latki

Witam. Moja 2 letnia corka ma bardzo nieswiezy oddech szczegolnie rano. Wyzynaja sie z tylu zabki czy to jest przyczyna? ma tez powiekszony 1 migdal podniebienny i powiekszone wezly chlonne szyi nie ukrywam ze mnie to niepokoi bo nie wiem czy tez ma to z oddechem cos wspolnego czy nie. Nadmienie jeszcze tylko ze wyniki badan wychodza dobrze.

Witam. U tak małego dziecka bardzo rzadko przyczyną nieświeżego oddechu są kłopoty z zębami. Dlatego przyczyn należy szukać gdzie indziej a mogą to być chore migdałki lub zatoki oraz cały szereg chorób wewnętrznych ( przewlekłe zapalenie oskrzeli, cukrzyca, infekcja dróg oddechowych zaburzenia trawienia, takie jak refluks i in.) Polecam zatem wizytę u pediatry, który postawi właściwą diagnozę. Pozdrawiam Krystyna Pikała